• 1. Trieda LIENKY
      • 3. Trieda VČIELKY
      • 4. Trieda MOTÝLIKY
          • Návšteva predškolákov v Základnej škole

Pani učiteľka Mgr. Iveta Petráková deti privítala. Najskôr nám ukázala priestory ZŠ. Napokon sme zavítali do 1.A triedy, kde nás už nedočkavo čakali prváci. Usadili sme sa a sledovali sme výučbu. Naši kamaráti z prvej triedy nám predviedli čítanie o Sysľovi, ktorý sa zobudil zo zimného spánku. Pani učiteľka otestovala, ako sme my škôlkari počúvali a pýtala sa nás kontrolne otázky. Trošku sme si zacvičili ako syseľ v čítanom texte. Ďalej sme videli ako prváci píšu slová vo vetách a šikovne si počínali aj pri počítaní a tvorení slov na interaktívnej tabuli. Vyskúšali sme si aj ako sa sedí vo veľkých školských laviciach a vypracovali sme si pracovný list. Nakoniec sme pani učiteľke, pani asistentke Adrianke Lucakovej a našim kamarátom poďakovali dostali sme sladkú odmenu, záložku a rozlúčili sme sa.

Žltačka typu A – poskytnutie informácií

Vzhľadom na situáciu s medializovanými informáciami o výskyte jahôd, kontaminovaných vírusom hepatitídy typu A, na území Slovenskej republiky, by sme Vás chceli upozorniť na

zvýšenie obozretnosti.

Pôvodcom ochorenia VHA je vírus hepatitídy A (HAV). U človeka spôsobuje vírusový zápal pečene, ktorý má dobrú prognózu, pretože väčšinou neprechádza do chronického štádia a človek sa uzdravuje po 2-4 týždňoch bez následkov. HAV vniká do tela najčastejšie ústami. Zdrojom a rezervoárom VHA je infikovaný človek, kontaminovaná voda a potraviny.

• DEŇ VODY

Dňa 22.3. 2024 sme oslávili ,,Deň vody´´ aj u nás v MŠ. Deti sa naučili prostredníctvom rôznych aktivít, ktoré im pripravili šikovné pani učiteľky, aká je voda veľmi dôležitá pre život, nielen ľudí ale aj zvierat. Spoznávali kolbeh vody. Naučili sa vodu šetriť ale aj ochraňovať.

• MORENA

Po dlhej zime už v našej MŠ očakávame jar. Des dňa 20.3.2024 sme symbol zimy “Morenu” vyniesli a poslali spolu s ňou dole riekou aj chladné zimné počasie. Touto krásnou folklórnou tradíciou sme privolali teplé lúče slnka a pripomenuli si koniec zimy.

“Morena, Morena do vody hodená, plávaj si len v šíri kraj a jar nám tu zanehaj.”

• KRÁĽOVNÁ Melódia

Dnes k nám do MŠ prišla ,,Kráľovná Melódia´´ (Danielka Urbánková, Klárka Paullová a Andrejka Capeková pod vedením Kristíny Urbánkovej a ich kamaráti hudobníci zo ZUŠ Skalité), ktorí nám zaspievali známe pesničky zo Spievakova. Detičky pomohli poskladať kráľovnej kľúče, ktoré sa jej rozhádzali, potriediť odpad do správnych vriec, ale si aj zaspievali a zatancovali s Melódiou. Detičky mohli počuť hru na rôzne hudobné nástroje ako flauta, saxofón, heligónka či varhany - keyboard. Ďakujeme talentovaným detičkám za krásny hudobno dramatický výchovný koncert a tešíme sa na ďalšie vystúpenie.

• VIDIEČANOVA HABOVKA 2024

Dnes 13.3.2024 o 9:00 hod. sa uskutočnil v Dome kultúry v Čadci 30. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych súborov a my sme boli pri tom. Deti navštevújúce 3. Triedu (Včielky) a 4. Triedu (Motýliky) mali možnosť vidieť krásne detské folklórne predstavenia z rúk skúsených dramaturgov. Počuli známe i neznáme ľudové piesne, videli rôzne druhy krojov a tanečných variácii a v neposlednom rade si upevňovali zásady a pravidlá prosociálneho správania.

• ZVEDAVKA A KÚZELNÍK

Dňa 7.3.2024 k nám do MŠ prišlo predstavenie Zvedavka a Kúzelník. Detičky sa nachvíľku ocitli v lese, kde pomáhali Zvedavke uhádnúť hádanky, ktoré jej dali lesné zvieratká. Zábavnou a hravou formou pomocou tanca a hádaniek sa deti oboznámili s lesnými zvieratkami, zistili že odpadky nepatria do lesa ale do koša. Spolu sme si taktiež zatancovali a zaspievali. Ďakujeme za krásne dve CD ktoré dostala naša MŠ.

• PartneriPrávne informácie

• Hodiny

• Štvrtok2. 5. 2024

• Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
      komunikujem so serverom, počkajte, prosím