• Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2024 (vrátane) je predprimárne vzdelávanie povinné. Dieťa, ktoré navštevuje materskú školu a do 31. augusta 2024 (vrátane) dosiahne päť rokov veku, sa automaticky, od 1. septembra 2024 stáva dieťaťom plniacim povinné predprimárne vzdelávanie

Povinné predprimárne vzdelávanie dieťaťa, ktoré nedovŕši päť rokov veku

Ak rodič požiada, aby bolo na povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo piaty rok veku do 31. augusta 2024, je povinný k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast. O to, aby bolo na povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo piaty rok veku do 31. augusta 2024 je rodič povinný požiadať najneskôr 31. augusta 2024.

Deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania

Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok.

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe:

• písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie,
            • písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast (nájdete tu): Pisomny_suhlas_lekara.docx
            • informovaného súhlasu zákonného zástupcu (podpísaného obidvomi zákonnými zástupcami). (Nájdete tu):