• STAVANIE MÁJA

30. 4. 2024

Zvyk stavania Májov sme si pripomenuli aj my dnes 30.4.2024. Spoločne sme si pripravený stromček ozdobili stuhami a za pomoci našich malých silákov a  pána údržbára máj postavili. Krásnu atmosféru tohto zvyku dotváral Samko Mikula žiak 4 triedy Skalité - Kudlov, ktorý hral na heligónke. A pri stavaní Mája sme neostali iba v našej Materskej škole. Spolu zo Základnou školou sv. Andreja Svorada a Benedikta sme pomáhali ozdobiť aj Máj na námestí našej obce.  Týmto spôsobom sa snažíme tieto zvyky a tradície deťom v MŠ sprístupňovať, približovať, aby neupadli do zabudnutia. Snažíme sa, aby bolo stále medzi nami to kultúrne dedičstvo prítomné a aby sa z generácie na generáciu udržiavalo. Veselý farebný Máj vedľa vchodu do materskej školy bude vítať i odprevádzať naše deti počas celého mesiaca Máj.

Ďakujeme Pani učiteľke Ivanke Špilákovej Mikulovej a Soničke Gelačákovej za krásne pripravený tento sviatočný deň.

• Ocenené práce VV CVČ Kalokagatia Trnava

29. 4. 2024

Nový úspech našej školy:Z našej MŠ boli ocené 4 práce:

• Monika Franková 1. miesto pod vedením p. uč. K. Gomolovej
          • Henrietka Gonščáková 2. miesto pod vedením p. uč. M. Koričárovej

• Jakubko Petrák 2. miesto pod vedením p. uč. M. Koričárovej

• Kristínka Straková 3. miesto pod vedením p.uč. Ľ. Lašovej

Súťaž: CVČ Kalokagatia Trnava - Kráľovstvo hračiek

Kolo: Celoštátne kolo

Gratulujeme

• ĎEŇ ZEME v MŠ

25. 4. 2024

Deň Zeme je venovaný našej Zemi a v našej MŠ sme ho oslávili 22.04.2024. Deti prostredníctvom rôznych aktivít spoznávali našu Zem – rozprávali o prírode, rastlinkách, zvieratkách, overili si svoje schopnosti pri triedení odpadu, spoločnými silami vytvorili plagát našej Zeme. Vyjadrili svoj postoj ako sa správať k prírode. Sadili stromčeky v školskej záhrade, zbierali odpadky. Cieľom tejto aktivity bolo rozvíjať environmentálne povedomie detí tvorivým a hravým spôsobom, chrániť prírodu a starať sa o ňu a tak zveľaďovať životné prostredie.

Stromčeky darovali sponzorsky: Garden centrum Záhradníci.sk

ĎAKUJEME